Aralık Opsiyonu

Aralık opsiyonu, seçilen aktifin değerinin opsiyonun dolum süresi sonunda önceden belirlenmiş aralıkta olma ihtimaline verilen isimdir.

Örneğin EUR/USD döviz çifti 1.1100'de ticareti yapılırken, bu çiftin aralık opsiyonu 1.0900 ile 1.1200 arasında olabilir. Eğer kontratın dolum süresinde seçilen aktifin değeri 1.0900 ile 1.1200 arasında ise yüksek bir kazanç elde edilir.

Aralık opsiyonu, yüksek getirisi olan bir opsiyon çeşididir ve kazanç oranları %75 ile %81 arasındadır.

Temas Opsiyonu

Temas opsiyonu, Forex temellerine dayalı bir ikili opsiyon çeşididir. İkili opsiyon ticaretine yeni başlayanlar için oldukça uygundur ve temas opsiyonu ile hemen kar etmeye başlayabilirsiniz.

Temas opsiyonu, seçilen aktif değerin, dolum süresinden önce belirlenmiş rakama temas edip edemeyeceği üzerine kurulmuştur.

Örneğin; 1.1100'den işlem gören EUR/USD döviz çiftinin 1 saat içinde 1.1200'ye ulaşacığını öngörüyorsanız ve bu öngörünüz gerçekleşirse ikili opsiyon ticaretine temas opsiyonu ile %75 ile %85 arasında kazanç elde ettiniz demektir.

Yukarı – Aşağı Opsiyonu

Yukarı - Aşağı ( Yüksek - Alçak ) opsiyonu günümüzün en popüler ikili opsiyon çeşididir. Seçilen aktif değerinin, opsiyon dolum süresine kadar önceki değerinin üstünde mi yoksa altında olacağının hesaplanması üzerine kuruludur.

Örneğin; dolar 1.800 değerinden alınıp satılırken gelecekteki bir saat diliminde mevcut değerinden fazla mı yoksa az mı olacağını öngörebilirsiniz. Piyasanın gidişatına göre 1 saat içinde doların fiyatının artacağını öngörüyorsanız "alım" opsiyonunu, düşeceğini öngörüyorsanız da "satım" opsiyonunu satın alabilirsiniz.

Birçok ikili opsiyon brokerı,  %75 ile %85'lik bir kâr oranı sağlamaktadır.

Piyasadaki en güvenilir ikili opsiyon brokerlarına internette ufak bir araştırma yaparak ulaşabilirsiniz. Ancak Türkiye'de bu konuda fazla kaynak bulunmamakla birlikte tarafsız ve güzel açıklamalarıyla sizlere www.ikiliopsiyonrehberi.com sitesini tavsiye ederim.

Burada ikili opsiyon brokerları hakkında hemen herşeyi bulabilir ve kendinize en uygun ikili opsiyon brokerını seçebilirsiniz.

İkili Opsiyon Ticareti Nasıl Yapılır?

Grand Option

Optionrally

Optionrally İncelemesi

Optionfair

Optionfair İncelemesi

Anyoption

Anyoption İncelemesi

Optionbit

Optionbit İncelemesi
İkili Opsiyon Ticareti Brokerlar Nasıl Yapılır SSS
İkili Opsiyon Ticareti - Tüm Hakları Saklıdır © 2011
İçeriğin izinsiz kullanımı durumunda yasal süreç başlatılacaktır.
Yasal Uyarı - İletişim
İkili Opsiyon Rehberi kuruluşudur.